Chloé Dygert Owen at the 2019 Colorado Classic

Мат Трап

• Chloé Dygert Owen спечели Colorado Classic 2019 в неделя.
  • Бившият световен шампион взе всичките четири победи на етапа, както и фланелките с катерене, спринт и най-добър млад ездач.
  • Дайгерт Оуен показа доминацията си на пътен велосипед, след като се възстанови от катастрофа през 2018 г. на обиколката в Калифорния.

Имаше четири етапа в 2019 Colorado Classic, само за жени издание на UCI 2.1 състезанието, което завърши в Денвър в неделя. Chloé Dygert Owen спечели всички.

22-годишната, която кара за Sho-Air Twenty 20, също осигури цялостната победа в изумително доминиращо представяне, доказвайки се като една от изгряващите звезди на американския колоездене. Дайгерт Оуен е най-известна със своите състезателни писти, но наскоро се оказа, че е готова да даде големи резултати на пътя. Но кой точно е тя?

Талантът на родения в Индиана се виждаше от най-ранна възраст. В рядък двойник тя печели както пътни, така и времеви пробни юношески световни титли на 18 години. На следващата година тя помогна да изтласка САЩ до златен медал в отборното преследване на Световното първенство, както и сребърен в същото събитие на Олимпиадата в Рио. Всъщност САЩ спечели преследването на отбора в световен мащаб за три години направо между 2016 и 2018 г. - с Дигерт Оуен в състава си всеки път.

Едва на 22, Chloé Dygert Owen се превърна в един от най-обещаващите американски ездачи както на пистата, така и на пътя.

Мат Трап

През март 2018 г. Дайгерт Оуен си осигури втората световна титла в индивидуалното преследване. Събитието изисква педантично 3K усилия и перфектно набрана аеродинамична позиция. Най-добрите ездачи за преследване имат лазерен фокус и рядка способност да страдат, дори сред елитни колоездачи. Дайгерт Оуен не само спечели световната титла, но и постави нов световен рекорд от 3: 20.060.

Успехът последва успех до май 2018 г. на обиколката в Калифорния. Когато полето се приближи до финала на откриващия етап в Елк Гроув, Дигерт Оуен претърпя тежка катастрофа. През останалата част от сезона тя се бори със симптоми от последвалата контузия на главата и трябваше да спре да се състезава. Следваща контузия на коляното усложнява нейното завръщане. Тя беше планирала да се състезава при американските пътни граждани и в Road Worlds в Австрия, но и двете бяха изтрити от нейния график.

Дайгерт Оуен имаше изключителен сезон на пътя след катастрофата си през 2018 година.

Мат Трап

След това, след солидна зима на тренировки, Дигерт Оуен започна да показва силата си на пътя през този сезон. Тя спечели общо на Chico Stage Race, събитие в началото на сезона в Калифорния, и на Joe Martin Stage Race, дългогодишно състезание в Арканзас. Тя също така демонстрира, че може да направи повече от яздене трудно в апартаментите и изпитанията на времето. На обиколката на Гила, известна със своите предизвикателни етапи за катерене, тя завърши на второ място като цяло.

Дайгерт Оуен дойде в Колорадо Класик като фаворит за пистите в центъра на състезанието. Но тя имаше по-големи амбиции. На откриващата сцена в Steamboat Springs тя нападна на финалното изкачване и никой не можа да я последва. "Погледнах назад и видях, че има малка разлика", каза тя. „Знаех, че това е единственият ми шанс.“ Дайгерт Оуен измина последните 15 мили сам отпред. На финала тя държеше 44-секундно предимство пред второ класираната Уитни Алисън и фаворита с Брейди Чапман.

Colorado Classic тази година се превърна в единственото американско състезание, регистрирано от UCI, което включва изключително женско поле.

Мат Трап

Откриващият етап постави модел за остатъка от състезанието. На хартия етап 2 обеща на алпинистите шанс да заблестят. Чапман се вози тежко от старта на стръмния хребет на Daybreak, но Дигерт Оуен се оказа невъзможно да се отърси. Двамата ездачи прекрачиха върха заедно и скоро Дигерт Оуен тръгна сам. Тя пресече линията 28 секунди пред Чапман, като разшири общата си преднина до 1:22 с предстоящите две вериги в центъра на града.

Първоначално 400 долара

Дайгерт Оуен не се зае да предприеме етап 3, като по-късно определи победния си ход като „движение в движение“. Веригата около центъра на Голдън включваше стръмно изкачване на ритник и ездачи атакуваха полето многократно. Дайгерт Оуен отиде малко преди началото на финалната обиколка. Тя погледна назад, видя, че има пропаст, и я определи за финала, като пресече тънките пет секунди пред съотборничката си Дженифър Валенте, също завършена писта.

„Никой не бива да дава инч на Хлое, защото тя ще продължи“, каза Вален.

Последният етап в Денвър показа спринтьорите, разгръщащи се по бърза, плоска верига. Въпреки че надпреварата видя безстопанствени атаки през осем обиколки, полето остана заедно. С един напред Джанел Коул стартира отпред в опит за спечелване на сцената. Дайгерт Оуен отиде с нея.

Dygert Owen спечели четири отделни фланелки на Colorado Classic.

Мат Трап

И след това, с три мили за изминаване, Дайгерт Оуен тръгна сам по пътя. Още един етап, поредната солова победа. Коул се задържа, за да завърши на второ място, а Ема Уайт зае трета. Дайгерт Оуен също спечели Генералната класификация и си взе три допълнителни фланелки: Queen of the Mountains, Sprint Leader и Best Young Rider. Чапман завърши втори като цяло, а Омер Шапира се класира трети.

Свързани истории Cycling: 73rd Tour of Spain 2018 / Stage 19 Как да гледате 2019 г. Vuelta a España 6th Tour de France Saitama Criterium 2018 - Media Day Марсел Кител се оттегля от Pro Cycling

"Не очаквах това", каза Дигерт Оуен. „Просто исках това състезание да бъде наистина добър блок от тренировки за Световното първенство.“